Ndërlidhjet

PRISHTINË


Prishtina zyrtare nuk ka një informacion zyrtar për shtyrjen e mundshme të zgjidhjes së statusit të Kosovës, u tha sot pas takimit që Ekipi kosovar zhvilloi në prag të takimit të radhës me Beogradin dhe Treshen ndërkombëtare, më 5 nëntor në Vjenë. Zëdhënësi i Ekipit të Unitetit, Skënder Hyseni, tha se edhe në këtë takim "negociatorët kosovarë nuk janë të gatshëm të pranojnë asgjë më pak se pavarësia", si zgjidhje për Kosovën.
XS
SM
MD
LG