Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian vazhdon me qëndrimin e prerë se bazë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës mbesin parimet dhe korniza e Grupit të Kontaktit. “Kosova është rast unik, andaj nuk paraqet precedent për çfarëdo situate tjetër”, ka deklaruar Kristina Nagj, zëdhënësja e komisionarit për zgjerim të BE-së, Oli Ren.
XS
SM
MD
LG