Ndërlidhjet

PEKIN


Ministrja e Jashtme e Izraelit, Tzipi Livni, po viziton Kinën, në kuadër të angazhimeve për sanksione të reja të Kombeve të Bashkuara kundër Iranit, për shkak të programit bërthamor.
"Prapa gati çdo konflikti që kemi në Lindjen e Mesme, lehtë të dallueshme janë armët dhe hija e Iranit", ka thënë në Pekin, shefja e diplomacisë izraelite, Tzipi Livni, duke shtuar se bota duhet të ngritët mbi interesat nacionale dhe ekonomike, për t'u ballafaquar me kërcënimin që për stabilitetin global paraqet Irani, i pajisur me armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG