Ndërlidhjet

HERAT


Zyrtarë afganë kanë bërë të ditur se 60 persona janë vrarë gjatë përleshjeve të sotme të armatosura, në dy fushëbeteja të ndryshme. Forcat afgane dhe ato të NATO-s kanë nisur një operacion ushtarak në jug të Kandaharit; bëhet e ditur se deri tash janë vrarë më shumë se njëzet talebanë.
XS
SM
MD
LG