Ndërlidhjet

MOSKË


Tetë të vrarë dhe mbi 40 të plagosur është bilanci i shpërthimit të autobusit në qytetin Toljati, në jug të Rusisë. Zyrtarë rusë, aktin e kanë cilësuar si terrorist, ndërsa hetuesia thotë se eksplozivi ka të ngjarë të jetë vënë nën dyshemenë e autobusit.
XS
SM
MD
LG