Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarë afganë kanë bërë të ditur se trupat amerikane dhe kanadeze, të ndihmuara nga ato afgane, kanë rrethuar afër 250 luftëtarë talebanë, në një rreth në afërsi të qytetit Kandahar. Zyrtarët po ashtu kanë bërë të ditur se në luftimet e funtit treditëshe për marrjen e kontrollit mbi rajonin Arghandab, janë vrarë 50 luftëtarë talebanë, tre policë dhe një ushtar afgan.
XS
SM
MD
LG