Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Një sulmues vetëvrasës është përplasur sot me motoçikletën e tij në një autobus të Forcave Ajrore të Pakistanit, duke vrarë tetë njerëz dhe plagosur 40 të tjerë. Ushtria tha se autobusi transportonte personelin në bazën ajrore Saegodha, në provincën Punjab.
Në Pakistan është shtuar dhuna e militantëve të ndërlidhur me talebanët dhe Al Qaeda-n, që nga koha kur ushtria u vërsul në një xhami të radikalëve në Islamabad, në muajin korrik.
XS
SM
MD
LG