Ndërlidhjet

HERAT


Policia afgane tha se më shumë se 50 militantë talebanë janë vrarë në përleshjet e ashpra me forcat në provincën Farah. Operacioni i përbashkët i trupave afgane dhe i trupave të NATO-s, që ka hyrë në ditën e tretë, ka rezultuar me rikthimin e territorit në afërsi të Kandaharit, i cili ishte marrë nën kontroll nga militantët në fill të kësaj jave.
XS
SM
MD
LG