Ndërlidhjet

TBILISI


Opozita në Gjeorgji po proteston kundër presidentit aktual Mikail Saakashvili.
Opozita akuzon presidentin pro perëndimor për autoritarizëm, sulm ndaj opozitës dhe tradhti ndaj vlerave të revolucionit të purpurtë, që e solli atë në pushtet në 2003.
Opozita kërkon zgjedhje të parakohshme dhe kufizim të pushtetit të presidentit.
XS
SM
MD
LG