Ndërlidhjet

TBILISI


Kundërshtarët e presidentit të Gjeorgjisë Mikail Sakashvili planifikojnë t'i vazhdojnë protestat edhe gjatë ditës së sotme para ndërtesës së parlamentit.
Në protestat e djeshme morrën pjesë mbi 50 mijë veta.
Opozita e akuzon Sakashvilin për autoritarizëm, dhe largim të Gjeorgjisë nga demokracia. Ata kërkojnë zgjedhje të parakohshme.
XS
SM
MD
LG