Ndërlidhjet

CIKAGO


Rusia ka dominuar kampionatin botëror të boksit që po mbahet në Cikago të Shteteve të Bashkuara. Gjashtë boksierë rusë do ndeshen tashmë për medaljet e arta në pesha të ndryshme. Nga ky kampionat do kualifikohen dhe boksierët që do marrin pjesë në Lojërat Olimpike që do zhvillohen në Kinë në 2008.
XS
SM
MD
LG