Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarë ushtarakë amerikanë kanë bërë të ditur se forcat amerikane kanë vrarë 5 militantë dhe arrestuar 30 të tjerë, në një sulm të befasishëm kundër Al Qaeda-s, në Irak. Forcat amerikane gjithashtu kanë arrestuar 26 militantë të dyshuar, në Kirkuk.
XS
SM
MD
LG