Ndërlidhjet

VJENË


Kryeministri Agim Çeku deklaroi se Kosova nuk po sheh përparim në bisedimet me Serbinë dhe do të lëvizë drejtë pavarësisë aty kah fundi i vitit. Këto komente për gazetën vjeneze, Der Standard, u bën pas negociatave në djeshme në Vjenë. "Ne me të vërtetë po kërkojmë përparim, por pas këtij takimi ne duhet të konstatojmë se këtë nuk e kemi arritur", tha kryeministri Çeku dhe shtoi se "ajo për të cilën Serbia flet është e kaluar".
XS
SM
MD
LG