Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefja e Zyrës amerikane në Kosovë, Tina Kajdanoë ka deklaruar sot se nuk ekziston ndonjë analogji mes Kosovës dhe ndonjë vendi tjetër në botë. Kosova i ka vecoritë e saj historike dhe rrjedhën e vecantë të ngjarjeve , tha Kaidanow për mediat vendore.
Ajo shtoi se nuk pret vazhdimin e procesit negociator pas 10 dhjetorit.
"Kosova gjendet në Evropë dhe cfardo që do ndodhë me Kosovën do ketë ndikim në Bashkimin Evropian dhe stabilitetin dhe sigurinë në rajon", tha Kajdanow, sipas së cilës trupat amerikane do mbeten në Kosovë.
XS
SM
MD
LG