Ndërlidhjet

PRAGË


Marrëdhëniet mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara janë cilësuar si të vështira nga zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit David Cramer.
Cramer shtoi se megjithë vështirësitë nuk jemi duke shkuar drejt një lufte të re të ftohtë derisa Moska dhe Uashingtoni bashkëpunojnë ngushtë në shumë fusha.
XS
SM
MD
LG