Ndërlidhjet

VJENË


"Qëllimi ynë është pavarësia në bashkëpunim me aleatët tanë deri në fund të vitit", i ka deklaruar të përditshmes austriake Der Standard kryeministri i Kosovës Agim Ceku.
"Ajo cfarë po flasin serbët është e shkuara", theksoi Ceku për gazetën austriake.
Kryeministri Ceku së bashku me anëtarët e tjerë të Ekipit të Unitetit udhëtuan sot në Portugali, vendi që ka kryesinë e rradhës së BE-së.
Pas Lisbonës Ekipi i Unitetit do vizitojë Romën dhe Berlinin ku do takohet me shefat e diplomacisë italiane dhe gjermane.
XS
SM
MD
LG