Ndërlidhjet

SARAJEVË


"Nuk do të jetë mirë për Serbinë nëse shqiptarët mbeten në të, duke u përfshirë në jetën politike të vendit. Kjo do ishte burim afatgjatë destabilizmi", deklaroi kryeministri i serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik.
Komentet e Dodikut, të parat të këtij lloji u bënë gjatë një interviste për televizionin serb të Banja Llukës.
Dodik hodhi poshtë cdo lidhje mes bisedimeve për statusin e Kosovës dhe krizës së fundit në Bosnjë-Hercegovinë.
XS
SM
MD
LG