Ndërlidhjet

SHKUP


Forcat speciale të Maqedonisë sot ishin të involvuara në një operacion për "spastrimin" e fshatrave të Malësisë së Tetovës nga grupet e armatosura shqiptare, kanë njoftuar burime policore. Aksioni ishte i përqendruar në fshatrat Brodec, Vejcë dhe Veshalë, që janë të banuara kryesisht me popullatë shqiptare. Mediat lokale kanë raportuar se ka edhe të vrarë, por për këtë nuk ka konfirmim zyrtar.
XS
SM
MD
LG