Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Partia e ish kryeministres, Benazir Bhutto, u zotua se do të organizojë një tubim në afërsi të Islamabadit për të protestuar kundër gjendjes së jashtzakonshme, përkundër kërcënimeve të zyrtarëve se protesta do të shtypet forcërisht.
Sot policia e Pakistanit përdori gaz lotsjellës dhe dhunë kundër simpatizantëve të Benazir Bhutto, disa minuta pasi ajo bëri thirrje për demonstrata masovike kundër gjendjes së jashtzakonshme.
XS
SM
MD
LG