Ndërlidhjet

HELSINKI


Policia finlandeze tha se një nxënës 18 vjeçar është ngujuar në një shkollë, pasi më parë ka qëlluar për vdekje drejtorin dhe ka plagosur tre mësues në qytetin Tuusula afër Helsinkit.
Policia e ka rrethuar kompleksin e shkollës, ku besohet se ndodhen qindra nxënës. Nuk ka njoftime për motivin e sulmit apo për të rrëmbyer të mundshëm.
XS
SM
MD
LG