Ndërlidhjet

HELSINKI


Të paktën shtatë persona janë vrarë dhe dhjetra janë plagosur kur një nxënës 18-vjeçar i armatosur është vërsulur në një shkollë të mesme afër Helsinkit. Zyrtarët thanë se gjashtë nga viktimat ishin nxënës. Nuk është e qartë nëse në mesin e viktimave është edhe sulmuesi, i cili filloi të hapë zjarr në klasë, dhe pastaj të qëllojë edhe drejt policisë.
Incidenti ka ndodhur pak kohë pasi në faqen e internetit You Tube ishte postuar një video, e cila paralajmëronte për gjakderdhje në shkollë.
XS
SM
MD
LG