Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian sot e inicoi procesin për Marrëveshjen për Stabilizim Asocim me Serbinë.
Në ceremoninë në Bruksel ishin të pranishëm Komisionari për Zgjërim i BE-së, Oli Rehn, presidenti i Serbisë, Boris Tadiç dhe zëvendës kryeministri serb, Bozhidar Djeliç.
Rehn tha se ky vendim u mor pasi kryeprokurorja Carla del Ponte raportoi bashkëpunim më të mirë të Beogradit me Tribunalin e Hagës për krime lufte.
XS
SM
MD
LG