Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ambasadori amerikan në Serbi, Camerun Munter, ka deklaruar se është i inkurajuar me përpjekjet e Qeverisë së Serbisë dhe Ekipit Negociator në negociatat për statusin e Kosovës, por që me modelin e Hong Kongut duhet të pajtohet Prishtina zyrtare, e jo Shtetet e Bashkuara. “Amerika nuk është palë që duhet pyetur për këtë propozim, është Prishtina që duhet pyetur”, ka thënë Munter.
XS
SM
MD
LG