Ndërlidhjet

HAGË


Lideri i Partisë Radikale të Serbisë, Vojislav Sheshel, ka deklaruar sot para Tribunalit të Hagës, se kjo gjykatë është jolegale dhe jolegjitime, e formuar me diktat të Shteteve të Bashkuara dhe si e tillë është anti-serbe. Sheshel akuzohet për dëbime me dhunë të popullatës, për vrasje, për torturim në Kroaci, në Vojvodinë dhe në Bosnjë e Hercegovinë, prej vitit 1991 deri më 1993.
XS
SM
MD
LG