Ndërlidhjet

MOUNT VERNON /VIRGINIA


Presidentët George Bush dhe Nicolas Sarkozy thanë se do të punojnë së bashku, që ta bindin Iranin që të heqë dorë nga ambiciet bërthamore. Pas takimit në Virginia, Bush tha se Irani ishte tema kryesore e bisedës, gjatë së cilës shprehën "dëshirë të punojnë së bashku, për ta bindur regjimin iranian, që për hir të paqes, të heqë dorë nga ambiciet për armë bërthamore".
XS
SM
MD
LG