Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane sot ka liruar nëntë iranianë që u arrestuan në Irak nën dyshimin se i kanë ndihmuar kryengritësit. Të arrestuarit iu dorëzuan autoriteteve irakiane, të cilët pritet t'i çojnë në ambasadën e Iranit.
Në mesin e nëntë iranianëve janë dhe dy të arrestuar në janar në qytetin Irbil nën dyshimin se u ndihmonin milicive shiite.
XS
SM
MD
LG