Ndërlidhjet

OSLO


Një ushtar i Norvegjisë u vra dhe një tjetër u plagos rëndë nga shpërthimi i një bombe në Afganistan. Zyrtarët norvegjezë të mbrojtjes thanë se automjeti i ushtarëve ka hasur në bombë rrugës për në kampin e tyre në Afganistanin verior. Ky është ushtari i tretë norvegjez që humb jetën në Afganistan. Norvegjia ka rreth 500 ushtarë në këtë vend në kuadër të forcave të NATO-s.
XS
SM
MD
LG