Ndërlidhjet

KABUL


Në mesin e 75 të vrarëve në sulmin vetëvrasës, më 6 nëntor, në krahinën Baglan, ndodheshin edhe 59 nxënës dhe 5 mësues, ka bërë të ditur sot ministria afgane e Arsimit. Nxënësit kishin ardhur të presin një delegacion parlamentar. Nga shpërthimi gjithashtu humbën jetën gjashtë ligjvënës dhe pesë truprojat e tyre.
XS
SM
MD
LG