Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel do t'i vazhdojnë sot bisedimet, që pritet të fokusohen në procesin paqësor në Lindjen e Mesme, përpjekjet për stabilizimin e Afganistanit, për statusin e Kosovës dhe për çështje të tjera. Kancelarja gjermane, Angela Merkel arriti mbrëmë në shtëpinë e presidentit Bush, në Kraford të Teksasit.
XS
SM
MD
LG