Ndërlidhjet

PRAGË


Evropa duhet të jetë unike në çështjen e statusit të Kosovës, deklaroi mbrëmë ministri i jashtëm i Gjermansië, Frank-Walter Steinmeier. Ai këto komente i bëri në Pragë, pas takimit me ministrin e jashtëm çek, Karel Schwarzenberg. "E pranoj se gjasët janë të vogla", tha zoti Steinmeir, për procesin aktual të bisedimeve, të udhëhequra nga treshja ndërkombëtare dhe shtoi se BE-ja "do ta humbte kredibilitetin nëse thotë se çka do të bëjë nëse procesi dështon".
XS
SM
MD
LG