Ndërlidhjet

BAGDAD


Raportohet se së paku 17 vetë janë vrarë në përleshjet ndërmjet personave të armatosur të Al-Kaidës dhe grupit rival kryengritës sunit, Armata Islamike, në dy fshatra afër qytetit Samara në Irak.
Këto fshatra ishin baza të Al-Kaidës, por shumë liderë lokalë sunitë aktualisht synojnë largimin e Al-Kaidës nga ky territor.
XS
SM
MD
LG