Ndërlidhjet

TBILISI


Një diplomat i lartë i Shteteve të Bashkuara mbërriti në Tbilisi për të kërkuar dhënien fund të gjendjes së jashtëzakonshme, të vendosur katër ditë më parë.
Matthew Bryza, zv. ndihmës sekretar i Shtetit për çështjet evropiane dhe euroaziatike, arriti në Gjeorgji në kohën kur OSBE-ja ka dërguar emisarët e saj në Tbilisi për të biseduar rreth masave emergjente.
Dje presidenti Mikhail Saakashvili tha se gjendja e jashtëzakonshme në Gjeorgji do të jetë në fuqi për aq sa qeveria ta shohë të arsyeshme.
XS
SM
MD
LG