Ndërlidhjet

MOSKË


Një stuhi e fortë e ka ndarë më dysh një tanker në ngushticën Kerch, ndërmjet Detit të Zi dhe Detit Azov. Zyrtarët rusë thanë se nga tankeri kanë rrjedhur 1.300 tonë naftë. Stuhia që shkaktoi valë 5 metra të larta, fundosi edhe një anije transportuese me 2.000 tonë sulfur. Zyrtarët e mjedisit thanë se mund të nevoiten vite për të mënjanuar pasojat nga kjo katastrofë ekologjike.
XS
SM
MD
LG