Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi se numri i sulmeve me predha dhe mortaja në mbarë Irakun ka shënuar nivelin më të ulët në 18 muajt e fundit. Zëdhënësi i ushtrisë amerikane në Irak, James Rikard tha se zbullimi i bunkerëve të armatimit dhe vrasja e ekstremistëve ka kontribuuar në këtë rënie.
XS
SM
MD
LG