Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Nicholas Sarkozy kanë filluar samitin franko-gjerman, i pari që nga zgjedhjet presidenciale të majit në Francë.
Sarkozy dhe Merkel gjatë javës së kaluar zhvilluan takime të ndara me presidentin amerikan George Bush.
Irani është një nga cështjet kyce që po diskutohen. Zëdhënësi i presidentit francez tha se sipas të gjitha gjasave do flitet dhe për Kosovën.
XS
SM
MD
LG