Ndërlidhjet

BEOGRAD


Zgjidhja e statusit të ardhshëm të Kosovës nuk mund të frymëzohet nga modeli i dy Gjermanive ka thënë këshilltari i kryeministrit të Serbisë, Serxhan Gjuric.
"Në rezolutën 1244 të KS-së me asnjë fjalë nuk përmendet pavarësia dhe as marrëdhëniet mes dy shteteve të pavarura.", tha Gjuric pas deklaratave se treshja ndërmjetësuese mund të ofrojë një model të ngjashëm.
XS
SM
MD
LG