Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën një person ka humbur jetën nga shpërthimi i bombës në afërsi të Zonës së Gjelbër, ku ndodhet ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe ministritë e qeverisë së Irakut. Shpërthimi ishte ndër më të zëshmit që në javët e kaluara janë dëgjuar në Bagdad.
Muajve të fundit, dhuna në kryeqytet ka shënuar rënie, pas shtimit të trupave amerikane.
XS
SM
MD
LG