Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti i Francës, Nicolas Sarkozy, bëri thirrje për ndërprerjen e menjëhershme të grevës në sektorin e transportit, e cila është drejtuar kundër planeve të tij për reforma në sistemin pensional. Zëdhënësi i tij tha se ndërprerja e grevës është në interes të udhëtarëve. Dje, greva pothuajse i paralizoi shërbimet e autobusëve dhe trenave, duke prekur rreth 500 mijë punonjës të sektorit publik.
XS
SM
MD
LG