Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut dhe Jugut kanë rënë dakord për realizimin e disa projekteve të mëdha që do rindërtonin ekonominë e shkatërruar të Koresë së Veriut. Ky është rezultat i takimit të dy kryeministrave, i pari takim i këtij lloji në më shumë se 15 vjet.
XS
SM
MD
LG