Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan ka miratuar një morri masash që do ta vështirësojnë vëzhgimin e individëve në kuadër të programeve kundër terrorizmit.
Përgjimi i bisedave telefonike do kërkojë miratimin e Gjykatës, cfarë deri tani nuk ishte e nevojshme.
Tashmë pritet dhe miratimi nga Senati amerikan. Nëse Kongresi e miraton legjistlacionin në fjalë Shtëpia e Bardhë ka kërcënuar se do përdorë veton.
XS
SM
MD
LG