Ndërlidhjet

BAGDAD


Gazetari i televizionit irakian, Muntadhar al-Zaidi, është rrëmbyer, ndërsa një reporter i rrjetit televiziv satelitor, al-Baghdadiyah është zhdukur derisa po shkonte në punë në qendër të Bagdadit. Sipas Komiteti për mbrojtjen e gazetarëve me seli në Nju Jork, së paku 200 gazetarë dhe personel tjetër i mediave, janë vrarë në Irak, prej fillimit të luftës në vititn 2003.
XS
SM
MD
LG