Ndërlidhjet

DAKA


Zyrtarët thonë se së paku një mijë vetë kanë humbur jetën nga cikloni shkatërrues në Bangladesh. Shumë të tjerë ende konsiderohen të zhdukur. Ekipeve të shpëtimit sot iu bashkuan edhe helikopterët dhe anijet ushtarake, në përpjekjet për gjetjen eventuale të të mbijetuarve nga ky ciklon, që të entjen goditi bregdetin jugor të këtij vendi. Gjatë kësaj stuhie fryente erë me shpejtësi prej 250 kilometrash në orë.
XS
SM
MD
LG