Ndërlidhjet

ALEKSANDROPULOS


Kryeministrat e Turqisë dhe Greqisë, Rexhep Taip Erdogan dhe Kostas Karamanlis, sot takohen në kufirin e përbashkët, për të inauguruar gazsjellësin e ri në gjatësi prej 300 kilometrash. Ky gazsjellës do të furnizojë Evropën me gaz nga rajoni i Kaspikut, duke tejkaluar Rusinë ose Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG