Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Artileria dhe helikopterët luftarakak pakistanez, kanë bombarduar sot bazat e militantëve islamik në veriperendim të Pakistanit. Zëdhënësi i ushtrisë Generali Ëaheed Arshad, ka bërë të ditur se gjatë luftimeve të cilat filluan të premten, janë vrarë të paktën 120 persona. Kjo pjesë e Pakistanit, është kontrolluar dhe udhëhequr nga persona lojal të klerikut Maulana Fazullah, i cili angazhohet që vendi të udhëhiqet nga parimet e Sheriatit Islam.
XS
SM
MD
LG