Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kreu i Listës Serbe, Oliver Ivanoviç ka deklaruar se serbët në Kosovë do të mbartin pasoja katastrofike për bojkotimin e zgjedhjeve. Ivanoviç ka vlerësuar se me thirrjen për të bojkotuar zgjedhjet, Qeveria e Serbisë ka treguar se aspak nuk kujdeset për pakicën serbe në Kosovë, dhe nuk çan kokën që serbët atje të kenë përfaqësuesit e tyre në institucionet e Kosovës.
XS
SM
MD
LG