Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ehud Olmert, dhe presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmoud Abbas, do të takohen sot në Jerusalem. Pritet që dy liderët t'i koordinojnë pozicionet e tyre para konferencës së sponsorizuar nga Shtetet e Bashkuara, e cila do të mbahet javën e ardhshme, në Annapolis të shtetit federal Maryland.
XS
SM
MD
LG