Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kreu i Listës Serbe, Oliver Ivanoviq, ka deklaruar se serbët në Kosovë do të bartin pasoja katastrofale për bojkotimin e zgjedhjeve. Ivanoviq ka vlerësuar se me thirrjen për të bojkotuar zgjedhjet, Qeveria e Serbisë ka treguar se aspak nuk kujdeset për pakicën serbe në Kosovë dhe “nuk çan kokën që serbët të kenë përfaqësuesit e tyre në institucionet e Kosovës”.
XS
SM
MD
LG