Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sot në Bruksel zhvillohet edhe një rund i ri i bisedimeve për statusin e Kosovës ndërmjet delegacionit të Kosovës dhe atij të Serbisë. Takimi zhvillohet në selinë e BE-së dhe ndërmjetësohet nga Treshja ndërkombëtare Ischinger(BE), Wisner (SHBA) dhe Kharchenko (Rusi). Para takimit zoti Ischinger deklaroi se është i bindur se "takimi do të jetë konstruktiv". Për këtë takim mbrëmë biseduan edhe ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG