Ndërlidhjet

NJU JORK


Gazetari rus Dimitri Muratov dhe ai pakistanez Mazhar Abbas u nderuan me Medaljen e Lirisë së Shtypit nga Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve.
Muratov është themeluesi i "Novaja Gazeta", gazetë e cila ka humbur tre gazetarë në betejën për lirinë e shtypit, në mes të të cilëve është dhe Ana Politkovskaja.
XS
SM
MD
LG