Ndërlidhjet

BERLIN


Treshja, të paktën, pret marrëveshje bashkëpunimi ndërmjet palës serbe dhe shqiptare, nëse nuk do të ketë marrëveshje për statusin e Kosovës, ka thënë përfaqësuesi i BE-së në Treshen ndërmjetësuese, Wolfgang Ishinger. “Natyrisht që marrëveshja për statusin do të ishte ideale, por, për fat të keq, diçka të tillë nuk mund të presim para përfundimit të 10 dhjetorit”, ka thënë diplomati gjerman.
XS
SM
MD
LG